Як виглядає побут на яхті під час круїзу?

Одне з головних питань, яке задають новачки, можна сформулювати так: «де люди сплять, як їдять, і куди ходять у туалет під час круїзу на яхті?» Одним словом, як виглядає побут на яхті. Тим, хто жодного разу не був у подібних подорожах, важко уявити собі, як можуть нормально уживатися на борту невеликого 12-метрового судна аж 8 осіб. Тому наша стаття про побут на яхті: як виглядають каюти, що там є, де знаходиться кухня, їдальня та туалет, і як взагалі виглядає звичне життя на такому судні.

Відразу зазначимо, що тут ми розглядатимемо саме круїзну яхту, оскільки гоночна яхта – це спортивне судно, і воно не підходить для туристичних круїзів.

Якщо коротко, то яхта – це мобільний мікроготель, де є всі необхідні складові для базового комфорту. Можна сказати, що це невеликий, але продуманий будинок, в якому є індивідуальні каюти (спальні), вітальня (кают-компанія), камбуз (кухня), а також санвузли та душові. Крім того, є спільні простори, де ви можете проводити вільний час – палуба, кокпіт та його задня платформа.

Як виглядає побут на яхті під час круїзу? - 2 - Sparks Life Worldwide

Каюти розташовані у передній частині судна. Як правило, вони двомісні, а для одного тут узагалі повно місця. Висота стель на яхті приблизно відповідає тому, до чого ми звикли у звичайних будинках, тобто ви можете нормально ходити на повний зріст. Кожен квадратний сантиметр площі яхти продуманий, і простір використано максимально функціонально, так що місця в проходах небагато, але все ж таки достатньо для нормального пересування.

Тут все просто: чим більше яхта (зовні), тим більше там вільного місця у каютах, у камбузі на кокпіті тощо, але навіть на невеликих суднах його цілком достатньо.

Крім ліжка в каюті є тумбочки і шафки, де ви зможете розмістити свої речі під час круїзу. Також у каюті знаходиться вогнегасник, і ваш індивідуальний рятувальний комплект на випадок аварії. Крім того, на яхті є централізована електрика і стандартні розетки на 12В і 220В (220В працює тільки, коли яхта стоїть в марині, в інший час – автономне живлення від акумуляторів 12В), так що ви зможете зарядити тут свій телефон, комп’ютер, або інше електроустаткування.

В основному в каютах сплять і відпочивають, а вільний час проводять на палубі, в кокпіті або інших приміщеннях загального користування. Побут на яхті може здатися досить незвичним, але насправді до цього швидко адаптуєшся.

Як виглядає побут на яхті під час круїзу? - 4 - Sparks Life Worldwide
У каютах не так багато місця, але тут можна цілком комфортно розташуватися

Кают-компанія та камбуз

Центральна частина яхти – найширша. Тут знаходиться кают-компанія та кухня (камбуз). Дуже часто вони поєднані і це найбільше приміщення на борту. У кают-компанії можуть нормально розташуватись на спільну трапезу всі пасажири, які є на борту. На яхтах великого розміру (20 і більше метрів) є кілька кают-компаній, щоб гостям було зручніше.

Що стосується камбуза на яхті, то тут все дуже компактно та ергономічно, як і в каютах, але при цьому є все, що потрібно, як на звичайній кухні. У будь-якому випадку в камбузі буде плита, холодильник, мийка, полиці для розміщення продуктів, посуду та іншого кухонного приладдя.

Щодо водопостачання, то на будь-якій яхті є бак для прісної води. Він досить великий, але не безмежний. Стандартного запасу на 250-500 літрів має вистачити всім на пару днів, включаючи душ (запаси води можна поповнювати в маринах), тому воду на борту потрібно витрачати дуже ощадливо.

Оскільки яхта на ходу може помітно кренитись, а море може трохи штормити, всі речі на борту потрібно добре кріпити, а ящики надійно закривати. Але навіть у сильний шторм для чайника та каструлі є спеціальні кріплення, тож нічого нікуди не полетить.

Як виглядає побут на яхті під час круїзу? - 6 - Sparks Life Worldwide
У камбузі та кают-компанії можуть розташуватися відразу всі пасажири

Інші зручності

А тепер поговоримо про головне! 🙂 Наша розповідь про побут на яхті буде неповною без опсіяння туалету та душу. На будь-якій яхті є туалет, точніше кілька туалетів та душових. Зазвичай, при проектуванні виходять з того, щоб на кожних двох пасажирів був один санвузол. Туалет на судні – це досить складна система, вона прокачується прямо в море і працює не з прісною, а із солоною водою.

Саме тому туалет працює лише у відкритому морі (кілька миль від берега). На стоянці у марині користуватися ним категорично заборонено. Тут дуже важливо запам’ятати два правила:

  • В туалет заборонено викидати туалетний папір (його конструкція не призначена для цього і швидко заб’ється). Звичайно ж ніхто не хоче чистити туалет, що забився, та й коштує це не дешево.
  • Не можна залишати клапан промивання туалету відкритим надовго. У цьому випадку солона вода переповнитьунітаз і поллється на підлогу. Щоб цього не сталося, слід дотримуватися інструкцій, які описані на спеціальних табличках відразу.

У душа на яхті також є свої особливості. Він включається і вимикається як звичний для всіх душ у ванній, в ньому теж є гаряча вода, але потрібно не забувати відкачувати воду, щоб не стояти в ній до пояса, а після завершення процесу – відкачати все повністю. Для цього слугує кнопка зливу. Оскільки вона може бути навіть на підлозі, краще знайти її завчасно, щоб потім не шукати навпомацки.

Як виглядає побут на яхті під час круїзу? - 8 - Sparks Life Worldwide
Душ і туалет – в одному приміщенні, найчастіше кожна каюта має один санвузол.

Також на борту є робоче місце для шкіпера та куточок штурмана з навігаційним обладнанням, системами аварійної сигналізації та системами керування ходом судна. Дуже часто під час круїзів пасажирам пропонують розвагу – майстер-клас з управління яхтою, так що ви також зможете отримати базову навичку роботи з цим обладнанням.

З першого погляду здається, що все тут дуже маленьке та незручне, і побут на яхті досить суворий. Але це зовсім не так, оскільки навіть незважаючи на компактність, ви можете нормально пересуватися та користуватися всіма пристроями та системами. А якщо ви зовсім не можете без великого простору, краще буде орендувати катамаран.

Там за аналогічної довжини, все буде більше і просторіше, мінімум на 50%, проте за це доведеться доплатити, теж приблизно на 50% більше, порівняно з яхтою.

Також хотіли б нагадати всім, хто зацікавився турами на яхті або хотів би взяти судно на прокат, ви завжди можете зв’язатися з нашими фахівцями, які з радістю проконсультують вас та підберуть найбільш відповідне рішення.

Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.